Dwór Książęcy, Laurẽt Gedeon I, 16.07.2021 r. o 17:53
Komunikat Koronny 2 Dworu JKM
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

30uq6jdy.png
16 lipca
Roku Pańskiego 2021
C

zcigodni Obywatele i Mieszkańcy Księstwa Sarmacji!
Szanowni Goście!


M

imo częstych upałów przeplatanych ulewnymi deszczami prace na dworze książęcym nie zwalniają, więc mimo, iż od ostatniego mojego komunikatu nie minął jeszcze tydzień to ostatnie wydarzenia zasługują na kolejną publikacje. Prace legislacyjne nabierają tempa, wizyta Jego Książęcej Mości jeszcze nie została potwierdzona, a świeżo rozpoczęte prace remontowo-konserwacyjne w Pałacu Książęcym w Grodzisku są terminowo kontynuowane.

W

Niedzielę tj. 11 lipca br. o godz. 20.00 na Discordzie dwudziestą rocznicę świętowało Królestwo Hasselandu, a komunikat w sprawie udziału JKM Arkadiusza Maksymiliana w uroczystościach rocznicowych opublikowała Sekretarz Koronna Szlachetna Dama Fatima von Chamier-Gliszczyńska. Szczegóły dotyczące przebiegu uroczystości prowadzonej przez Lorda Szambelana Hasselandu Prześwietnego Santiago Vilarte von Hippogriff oraz wszystkie przemówienia oraz prowadzone konkursy znajdziecie na sarmackim discordzie w kanale #hasseland. Mimo, iż na uroczystości nie pojawiły się tłumy to jednak pojawiło się kilka znamienitych osób takich jak Jego Ekscelencja Franklin Garamond, namiestnik Leocji, czy Jaśnie Oświecony Ludwik Tomović, Gubernator Konfederacji Sclavińskiej.

K

oontynując prace wewnętrzne Dwór Książęcy wspiera bieżącą działalność Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana, a wraz książęcy sekretarz Szlachetna Dama Fatima von Chamier-Gliszczyńska wydaje bieżące komunikaty, które zostały nazwane jako: aktywność Księcia i jego Dworu.

T

rwają prace remontowo-konserwacyjne w Pałacu Książęcym w Grodzisku. Obecnie nadal trwa remont jednej z głównych klatek schodowych pałacu. Altanka ogrodu książęcego oraz pomieszczenie do inhalacji i relaksu, które zostało dodatkowo ozdobione i wyposażone w m.in. specjalną fontannę, w dniu dzisiejszym zostały oddane do użytku.

DyTPwpob.jpg
fot. altana ogrodu książęcego

c8YzdD4P.jpg
fot. pomieszczenie do inhalacji i relaksu

W

szystkim zaangażowanym w podlewanie książęcych ogrodów po raz kolejny serdecznie dziękuję za pomoc w ich utrzymaniu. Ponadto informuję, że pojawił się nowy ogrodnik Jaśnie Oświecony Ludwik Tomović, który jak "czarny koń" tak szybko lata z konewką, że już niedługo moze wysunąć się na prowadzenie zmieniając na pierwszym miejscu Sławetnego Piotra vel Bociana. Kto wie, być może wysokie nagrody działają na wyobraźnie

Obecny ranking książęcych ogrodników przedstawia się następująco:
 1. Piotr vel Bocian: 226
 2. Laurẽt Gedeon I: 118
 3. Ludwik Tomović: 109
 4. Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek: 46
 5. Konrad von Chamier-Gliszczyński: 44
 6. Krzysztof Windsor: 43
 7. Fatima Halima: 37
 8. Federico: 10
 9. Heinz-Werner Grüner: 9
 10. Natasha von Sarm: 9
 11. Ola Marcjan-Chojnacka: 8
 12. Joahim von Ribertrop von Sarm: 8
 13. Arkadiusz Maksymilian: 6
 14. Antoni Kacper Burbon-Conti: 6
 15. Santiago Vilarte von Hippogriff: 5
 16. Jakiś łobuz: 5
 17. Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz: 3
 18. Jan Magov-Zaorski: 2
 19. Hewret z Gerwenu: 2
 20. Janusz Zabieraj: 2
 21. Michał Jerzy Potocki: 2
 22. MagikoSarmatiko: 2
 23. Piotr II Grzegorz: 1
 24. Avril von Levengothon: 1
 25. Tomasz Ivo Hugo: 1
 26. Tomasz Liberi: 1
 27. Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste: 1
 28. Muhamad ibn Abd Allah: 1
 29. Henryk von Wattzau: 1
 30. Lambert Rosetti: 1

Podtrzymuję informację zamieszczoną w poprzednim komunikacie i gdyby znalazł się jakiś chętny grafik, który zechciał by upiększyć ogrody to za wykonana pracę w tym zakresie może liczyć na książęcą wdzięczność i oczywiście na nagrodę proporcjonalną do włożonej pracy w tym zakresie.

T

rwa międzymikronacyjna rywalizacja o organizację kolejnego V-Mundialu. Jak informuje Szanowny Pan Heinz-Werner Grüner "...Oficjalnie. Tym razem zdecydujemy pomiędzy Leocją a opcją UNP. Szczegóły wkrótce...". Czytając całość przedstawionego tam materiału wypada mi zauważyć, że pojawiło się jedno zupełnie niesportowe zachowanie. sprawcą "faula" został Poseł Prześwietny Krzysztof Hans Arped-Winnicki, który napisał: "...Jeżeli V-Mundial będzie w UNP to powinniśmy go zbojkotować bo miektórych jego państw nie uznajemy..." Czy Księstwo Sarmacji chce mieć takich przedstawicieli Narodu w przyszłym Sejmie? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi licząc, że masz Poseł w końcu się opamięta i przeprosi za swe niesportowe zachowanie. Sport nigdy nie kojarzył się z polityką, a ja mam nadzieję, że tak zostanie. Ostatni v-mundial organizowały Austro-Węgry, a zwyciężyła Teutonia. Dla chętnych wyniki. poniżej przedstawiam ostatnio dostępne wyniki związane z wyborem nowego gospodarza:
Cytuję:
LEOCJA (Leocja) [31%]
SARMACJA (Gellonia, Hasseland, Starosarmacja) [0%]
U.N.P. (Baridas, Dreamland, Loardia, Sclavnia, Slawonia, Teutonia) [31%]
Voxland i Westland (Voxland, Westland) [23%]
Winkulia i Volkian (Winkulia, Volkian) [15%]
QRh8RYLn.png
fot. logo ostatniego v-mundialu.


N

a zakończenie pozostawiłem czekające nas wybory do Sejmu. W dniu 14 lipca br. w dzienniku praw JKM Arkadiusz Maksymilian wydał postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu, a chwilę później ukazało się jego postanowienie w sprawie powołania Książęcej Komisji Wyborczej. JKM wskazał miejsce zgłoszeń chętnych do uczestniczenia w wyborach do Sejmu LXIX kadencji. Wybierać będziemy pięciu posłów, a obecnie już zgłosiło się sześciu chętnych do piastowania tego urzędu.Ważne terminy:
 • termin głosowania: od 24 lipca do 25 lipca 2021 r. (do godz. 21:00);
 • termin zgłaszania kandydatur: do 22 lipca br. do godz. 23:59.


Z wyrazami szacunku,


(—) Laurẽt Gedeon I
Marszałek Dworu Książęcego
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Piotr vel Bocian.
Serduszka
4 216,00 lt
Ten artykuł lubią: Hans Bouboulina-á-la-Triste, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Sorcha Raven, Avril von Levengothon, Joahim von Ribertrop von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth, Piotr vel Bocian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Arkadiusz Maksymilian, Michał Jerzy Potocki, Tomasz Liberi.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Walka o złotą konewkę trwa ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Acha, pojawił się komunikat poselski.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Pragnę zauważyć, że zazwyczaj gdy pojawia się jakiś konkurs, to chwilę później @LudwikTommo go wygrywa, myślę że tu nie będzie inaczej ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Bocian no tutaj bym się nie rozpędzał, bo na główną część się spóźnił :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Lubię to :) Ciesze się że pojawi się kolejny Komunikat Dworu.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.