Kościół Rotryjski, Janusz Zabieraj, 07.06.2021 r. o 18:14
Obchody Bożego Ciała w Sarmacji - kolorowo i zabawnie, ale i smutno
Seria wydawnicza: Z życia Kościoła

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
3cdQk.jpg

W
uroczystość Bożego Ciała na ulice sarmackich miast i wsi wyszli w kolorowych procesjach wierni Kościoła Rotryjskiego. Prymas Królestwa Hasselandu i całej Sarmacji ksiądz kardynał Janusz Adam Zabieraj herbu Feniks zarządził, że obchody mają odbyć się na bogato. Dlatego też - co można zauważyć powyżej - księża korzystali z różnych metod, by wyciągnąć ludzi na procesję. Jeden z proboszczów niewielkiej parafii w Starosarmacji prowadził procesję ze swojej Mazdy. Inny zaś zaprosił do udziału w nabożeństwie słynnego wyznawcę Kościoła Różowego Motyla.

3cdQn.jpg

C
zyniąc zaś zadość dążeniom do ekumenizmu, jeden z prezbiterów w Królestwie Hasselandu mszę odprawił przy ołtarzu polowym przy asyście duchownych innego wyznania. Potraficie zgadnąć którego?

3cdQq.jpg

S
am biskup Angemontu nie będzie wspominał za dobrze tego święta. W czasie uroczystości w hasselandzkiej katedrze zasłabł z powodu realiozy. Musiał zostać hospitalizowany i z żalem nie mógł przewodniczyć uroczystości ślubnej Konrada von Chamiera-Gliszczyńskiego i Fatimy von Chamier-Gliszczyńskiej która była zaplanowana na niedzielny wieczór.

3cdQv.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 537,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad von Chamier-Gliszczyński, Santiago Vilarte von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, Fatima Marcjan-Chojnacka, Michał Jerzy Potocki, Albert Jan Maat von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Antoni Kacper Burbon-Conti, August van Hagsen de la Sparasan, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Sorcha Raven
Chciałabym złożyć sprzeciw, pędziłam jak wiatr na miotle, a kiedy wreszcie dotarłam na tę uroczystość nie chciano mnie wpuścić. Pytam dlaczego?
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@Sorcha A to nieprawda. Na wielu procesjach spokojnie mogłaby się Prześwietna wtopić w tłum. ;)
Odpowiedz Permalink
Fatima Marcjan-Chojnacka
Chyba nie dotarła wiadomość, że odeszłam z rodu ale nic nie szkodzi, zdarza się pomyłka.
Bardzo żałujemy, że tak wyszło ale na szczęście ślub się odbył. :) Możemy zawsze powtórzyć ;p Zdrowie najważniejsze, Najlepszego!
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@Fatima Przepraszam, już poprawiłem. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Serce za wkład pracy w przygotowanie tego artykułu :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.