[KONKURSY] Statek-widmo na wodach KH!
Seria wydawnicza: Konkursy

Statek-widmo znaleziony! Dziś o świcie hasselandzka łódź patrolowa „Ayris 6” , znajdująca się na wodach na północny wschód od wyspy Khatari – najbardziej na wschód wysuniętej z zamieszkałych wysp KH – natknęła się na niewielki okręt wielkości brygantyny, który jak się okazało, nie miał nikogo z załogi na pokładzie. Oto zeznania załogi „Ayris”.
ENERU8ts.png

O 5:53 kapitan łodzi, Esmund Iriarte, odebrał meldunek o okręcie w odległości ok. 5 mil, wykonującym dziwne manewry w stronę łodzi. Z bliższego dystansu stwierdzono zły stan żagli. Na pokładzie nie dojrzano nikogo, okręt nie reagował także na sygnały flagowe i dźwiękowe. Wysłani marynarze odczytali ze steru nazwę jednostki „Amilitea”. Dwa z żagli były zerwane, równie źle wyglądało olinowanie – część porwanych lin zwisała luźno z masztów. Pokrywa głównego włazu była otwarta. Główny kompas „Amilitei” przemieścił się i rozbił. W ładowni marynarz zmierzył ok. 2 metrów wody. Nienaruszony był wieziony ładunek – nieco ponad tysiąc beczek alkoholu. Łodzie ratunkowe zniknęły.

W kajucie kapitana znaleziono dziennik pokładowy z ostatnim wpisem z dnia 25 maja. Kapitan oznaczył w nim pozycję statku na wysokości wyspy Halanda, co oznaczało, że w ciągu tego czasu „Amilitea” przedryfowała kilkaset mil z prądem, opływając wyspy hasselandzkie.
q41Y5x70.jpg

XEHUYV1x.png
trasa dryfu "Amilitei"

W kabinach znaleziono część sprzętów zamoczonych od wody, która wdarła się przez wejścia, ale poza tym wszystko było w porządku. Z kajuty kapitana ktoś zabrał część dokumentów statku. Zapasy jedzenia były wystarczające na przynajmniej 2 tygodnie rejsu. Na pokładzie nie wykryto śladów walki ani ognia. Wszystko wskazywało na to, że załoga opuściła pokład bez paniki.

„Ayris 6” podzieliła swoją załogę na pół i z kłopotami odprowadziła „Amiliteę” do małego portu w Lonqaraya na wyspie Khatari. Tam miejscowy prokurator podjął śledztwo, zakładając wstępnie kilka wersji.
KONKURS NR 1

Co stało się z załogą „Amilitei”? Stwórz własną wersję wydarzeń!
Czekam na Wasze teksty – dowolnej długości, to nie musi być żaden tasiemiec, może być 4-5 zdań – wyjaśniające, co mogło się stać. Teksty proszę przesyłać do mnie na pw, nie publikując ich wcześniej. Teksty opublikowane nie wezmą udziału w konkursie:)

Termin: czwartek, 10 czerwca br. włącznie.

Po tym czasie zbiorę wszystkie teksty i wrzucę do oceny na forum. Zasady oceny:
- ocena czytelników poprzez serduszka – 70% wagi,
- moja ocena (poprawność językowa tekstu, oryginalność pomysłu itp.) – 30% wagi.

Z obu ocen stworzę dwa rankingi, a po ich zsumowaniu wyłonię zwycięzcę. Punktacja: ostatnie miejsce 1 punkt, przedostatnie 2 i dalej co punkt.

Czas na ocenę tekstów: roboczo do 15 czerwca br. ale może być wydłużony, w zależności od tego, ile będzie propozycji.
KONKURS NR 2

Historia "Amilitei" jest wzorowana na historii prawdziwego statku - jakiego? Zgadnij nazwę na pw. Termin - również czwartek, 10 czerwca br. włącznie.
(Uwaga: grafika z artykułu przedstawia zupełnie inny statek, gdyby ktoś chciał w ten sposób szukać).

Nagrody:
Konkurs nr 1:
I m. - 5000 lt + 10 zup za darmo w kantynie angemonckiej,
II m. - 3000 lt
III m. - 2000 lt

Konkurs nr 2:
Zwycięzca, wylosowany wśród poprawnych odpowiedzi - 3000 lt.

Zapraszam do udziału:)

SV
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Jerzy Potocki, Piotr vel Bocian.
Serduszka
5 389,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad von Chamier-Gliszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Michał Jerzy Potocki, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Piotr de Zaym, Piotr vel Bocian, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Laurẽt Gedeon I, August van Hagsen de la Sparasan.
Komentarze
Michał Jerzy Potocki
Fajny, ciekawy konkurs. Na prawdę pomysłowe. Ode mnie 500+ donate. :D ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Konkurs ciekawy. Rozumiem, że odpowiedzi na obydwa zadania wysyłamy przez PK?
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Bocian tak
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Aż tyle nie wypiłem by widzieć statki widmo, chociaż... trzymaj mnie flaszkę! Brasować reje, stawiać marsle, do zwrotu przez sztag! Lewy fok szot luzuj!
Odpowiedz Permalink
Aleksy Faradobus
Zgłaszam się
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Cefaro no to proszę udzielić odpowiedzi na pw ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Takie historie zawsze rozgrzewają wyobraźnie :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.