Książęce Ogrody

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian zawsze dbał o Książęce Ogrody. Niewielu z was zdaje sobie w ogóle sprawę, że JKM przez lata pełnił urząd nie tylko Marszałka Dworu - zarówno Jego Książęcej Wysokości Tomasza Ivo Hugo, jak i Jego Książęcej Wysokości Roberta Fryderyka - ale również Naczelnego Ogródmistrza obu książąt. Ogrody przez te wszystkie lata niemalże rozkwitały, a huśtawka ukryta w głębi ogrodu do dzisiaj jest ulubionym miejscem obecnego Księcia.

Niestety lata zaniedbań następnych Książąt - Piotra III Łukasza, Filipa I Gryfa oraz Andrzeja Fryderyka sprawiły, że ogrody podupadły. Rośliny przez lata nienawadniane utraciły dawny blask, tajemna huśtawka została odkryta (...)
be9po3jz.png
Szanowni Państwo!

Oddaliśmy dzisiaj w wasze ręce piękne kubeczki. Oddaliśmy w wasze ręce konkurs na pieśń, w którym mamy kilka zgłoszeń - zostały ostatnie chwile na udział.

Pora jednak oddać też jeden z największych projektów, nad którym zaangażowanych było całkiem sporo osób, którym jestem niezmiernie wdzięczny za pomoc. Mam tutaj na myśli aplikację: "Ogrody Pałacowe Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana". Aplikacja nie jest doskonała, początkowo plan był inny, niż wyszło ostatecznie. Pojawiały się różne problemy na różnych etapach, związane z różnymi nietypowymi sytuacjami. Niemniej daliśmy radę i możemy bez ogródek powiedzieć, że Ogrody powstały.

Aplikacja jeszcze nie jest skończona - ale to wcale nie jest powód, aby już nie zacząć jej używać. Zgodnie z planem pojawią się jeszcze 2 dodatkowe funkcje, których na chwilę obecną nie zdradzimy, chociaż ci bardziej ogarnięci w informatyce mogą próbować się domyślać! Pierwsza z nich pojawi się niewiele po koronacji i będzie bardziej umocowana w narracji, niż faktycznym rozwiązaniem systemowym, natomiast druga pojawi się, gdy uda wam się odnowić 2 z 3 krzewów kwiatowych.

Jak już o krzewach wspomniałem, to wytłumaczę o co chodzi - chociaż w aplikacji też znajduje się instrukcja. Każdy obywatel może raz na pół godziny podlać jeden z 3 krzewów kwiatowych. Każdy krzew ma kilka stadiów rozwoju - od małego pędu, aż do pięknego kwiecistego krzewu. Aby osiągnąć kolejne z nich, należy podlać dany krzew dokładnie 100 razy. Każde podlanie jest całkowicie darmowe. Po odpowiedniej ilości podlań - zmieni on swój wygląd. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla baronessy Oli Marcjan-Chojnackiej, która przygotowała niezwykle dobre grafiki, które pierwszorzędnie pasują do aplikacji!

Możliwe, że w międzyczasie pojawi się również wątek narracyjny, który przyśpieszy wzrost krzewów, gdyby postęp był zbyt wolny.

No i najważniejsze. Oto
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Konrad von Chamier-Gliszczyński, Federico.
Serduszka
6 363,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Santiago Vilarte von Hippogriff, Ola Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian, Federico, Henryk von Wattzau-Adertis, Laurẽt Gedeon I, August van Hagsen de la Sparasan.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Gratuluję pomysłu i realizacji. Nie mogę się doczekać gdy krzewy zakwitną.
Odpowiedz Permalink
Federico
No @AFvTD postarałeś się. Mam nadzieję, że wziąłeś moje uwagi do serca ;)
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
Maszeruję z konewką podlać. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ogrodnictwo ,tego to się nie spodziewałem. Ale lubię takie pozytywne zaskoczenia, w końcu kto nie lubi nacieszyć oczu pięknem Ogrodu :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.