Pierwsze spotkania jako Książę

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
be9po3jz.png
Pierwszy tydzień panowania Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana upłynął mu na szeregu zajęć związanych z przejmowaniem władzy oraz przystosowywaniem się do nowej roli. Oprócz zaprezentowania swojego herbu, intensywnymi przygotowaniami do koronacji czy powołania do istnienia swojego Dworu znalazł jednak czas, aby odbyć kilka spotkań, o których chcemy Państwu powiedzieć. Zapraszam do lektury!

* * * * * * *
W miniony czwartek w Pałacu Książęcym Książę Arkadiusz Maksymilian spotkał się z kilkudziesięcioma przedstawicielami świata prawniczego Księstwa Sarmacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prawnicy wszystkich specjalizacji: sędziowie, prokuratorzy, radcy prawni, notariusze czy też niektórzy aplikanci studiów prawniczych. Arkadiusz Maksymilian w swoim przemówieniu do zgromadzonych uczestników spotkania podkreślił niezwykłą wartość ich służby oraz odpowiedzialność z jaką wiążę się jej godne wypełnianie. — Musicie Państwo mieć świadomość, że celem Waszej pracy powinno być zawsze dobro ludzkie, dobro społeczeństwo; to wielka odpowiedzialność i wielka sztuka, aby zadania, których się podejmujecie wypełniać jako służbę. Służbę dla drugiego człowieka, służbę dla społeczeństwa – mówił książę. Jednocześnie w związku z Narodowym Dniem Prawnika skierował do uczestników słowa życzeń: — Życzę, aby Państwo zawsze czerpali satysfakcję z podejmowanych zadań oraz z dużym zaangażowaniem wypełniali swoją pracę; oby nie miała ona charakteru wyłącznie zarobkowego, a była Waszą misją oraz powołaniem. Na spotkaniu w imieniu gości głos zabrał przewodniczący Krajowej Izby Prawników pan Alfred Wydryszek. — Wasza Książęca Mość, z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie na to spotkanie i za nie dziękujemy. Uważamy, ze takie spotkania są niezwykle potrzebne z uwagi na coraz to większy podział w naszym społeczeństwie, a co za tym idzie, także w środowisku prawniczym – powiedział szef KIP. Złożył także życzenia nowo wybranemu Księciu oraz wręczył skromny upominek. Po zakończeniu części oficjalnej Jego Książęca Mość spożył ze wszystkimi uczestnikami obiad.

* * * * * * *
W minionym tygodniu oprócz dnia prawnika obchodzony był również w środę Dzień Pielęgniarek. Wobec tego w godzinach przedpołudniowych Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian wraz ze swoim małżonkiem Wielmożnym Ignacym Popowem-Chojnackim złożyli wizyty w trzech grodziskich szpitalach.

W pierwszym odwiedzili pacjentów oddziałów chirurgicznych, gdzie byli świadkami rekonwalescencji wielu pacjentów. Oprócz tego książęca para obserwowała przebieg kilku drobnych zabiegów chirurgicznych. Jako drugi ze szpitali Arkadiusz Maksymilian i jego małżonek odwiedzili ośrodek dla osób z chorobami nowotworowymi, gdzie także przez około godzinę rozmawiali z pacjentami oraz szpitalnym personelem.

Największe emocje wzbudziła wizyta w trzecim szpitalu – szpitalu z oddziałami dziecięcymi. Tam Jego Książęca Mość wraz z ordynatorem placówki doktorem Maciejem von Klimkiem dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanego oddziału ratunkowego, gdzie będą trafiać pacjenci z różnych wypadków i w nagłym zagrożeniu życia. Ponad to książęca para odwiedziła niemalże wszystkie sale i z dużym zaangażowaniem rozmawiała z małymi pacjentami, ich rodzinami, a także całym personelem placówki. Dodatkowo dzieciom rozdane zostały słodkie upominki. Wszyscy pacjenci szpitala bardzo przeżyli to spotkanie, a po jego zakończeniu wypowiadali same pozytywne opinie. — Nie mogę nadal w to uwierzyć, że książę do nas przyjechał! To mi się śni… - mówiła 9-letnia Nela. — Książę wręczył mi moją ulubioną czekoladę! A na żywo jest jeszcze bardziej fajniejszy, niż w telewizji – powiedział nam mały Adaś. Duże emocje – a nawet jeszcze większe – wzbudził także Ignacy Popow-Chojnacki, małżonek Arkadiusza Maksymiliana. Z niespotykaną wrażliwością podchodził do wszystkich pacjentów. — Książę Arek jest wspaniały, uścisnął mi dłoń i pogłaskał po czole. Ale książę Ignacy mnie przytulił!To było jeszcze wspanialsze – zachwycił się 11-letni Igor. — Widać, że książęce małżeństwo jest udane, są ze sobą zgodni – mówiła mama jednego z pacjentów, po czym dodała: — Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian jest człowiekiem bardzo sympatycznym, ale i także wyważonym, z kolei jego małżonek Ignacy Popow-Chojnacki jest osobą niezwykle wrażliwą, bezpośrednią; w rozmowie czuć było, że rozmawia się po prostu z jednym z nas, niż mężem księcia. To było naprawdę cudowne.

hrB5I9vu.jpg

* * * * * * *
12 maja odbył się zapowiadany od dawna I Piknik Bazylejski. Pogoda tego dnia dopisała, a na miejscu czekało na uczestników wiele atrakcji. Wśród nich między innymi: tańce, przeróżne konkursy czy degustacja lokalnej kuchni. Mieszkańcy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tym wydarzeniu. W tle było słychać nieustanne śmiechy oraz rozmowy wplatające się w muzykę. Na pikniku pojawił się również Książę Arkadiusz Maksymilian, który wygłosił krótką mowę. Zachwycone tłumy wiwatowały imię nowego Księcia, który w przywitał się z nimi oraz odbył krótki spacer. Podczas imprezy doszło do niecodziennej sytuacji. Henryk von Wattzau poprosił o rękę Natashę von Sarm na oczach zgromadzonych ludzi. Oczywiście wybranka powiedziała tak: — Jestem zachwycona ale i zaskoczona. Wiedziałam, że Henryk szykuje niespodziankę ale nie spodziewałam się takiej. Jestem bardzo szczęśliwa, a Henryk jest idealnym kandydatem! – powiedziała przyszła pani młoda. Mamy także komentarz pana młodego: — Byłem bardzo zestresowany. Bałem się tego momentu i tego, że Natasha może odmówić. Jednak zebrałem się w sobie i gładko poszło. Wbrew pozorom była to bardzo romantyczna chwila.

Hg63bja2.jpg


(-) Fatima Halima van Hagsen de la Sparasan
sekretarz koronny
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Natalia Alatriste von Lichtenstein.
Serduszka
9 350,00 lt
Ten artykuł lubią: Federico, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Hans Bouboulina-á-la-Triste, Piotr vel Bocian, Piotr de Zaym, Henryk von Wattzau-Adertis, Janusz Zabieraj, Gotfryd Slavik de Ruth, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Michał Jerzy Potocki, Antoni Kacper Burbon-Conti, August van Hagsen de la Sparasan, Natasha von Sarm a la Triste, Natalia Alatriste von Lichtenstein.
Komentarze
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Lekki i przyjemny artykuł. Tak trzymać!
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Bardzo dobre podsumowanie
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Co do prawników i legislatorów, badania dowodzą , że hasselandzki rynek pracy jest w stanie wchłonąć ich każdą liczbę
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zasłużone serce i duży + za skuteczny pijar Księcia w tych początkach jego panowania :)
Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
Sarmacja jaka progresywna - podoba mi się!
Odpowiedz Permalink
Natalia Alatriste von Lichtenstein
Córka idzie w ślady matki i zostaje dziennikarką :) Łezka się kręci! Tylko tak dalej!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.