Dwór Książęcy, Arkadiusz Maksymilian, 12.05.2021 r. o 01:06
Przedstawienie Dworu oraz termin koronacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
be9po3jz.png
Sarmatki i Sarmaci!
Mijają niespełna cztery dni odkąd wstąpiłem na Sarmacki Tron. Pozwólcie, że za pomocą tego artykułu wyrażę parę słów oraz przedstawię kilka ważnych informacji.

Zacznę od moich serdecznych podziękowań – czynię to dzisiaj, podobnie jak i w niedzielę, w wersji skróconej, bowiem postanowiłem, że dłuższe słowa podziękowań wystosuję podczas uroczystości koronacji. Przyjmijcie raz jeszcze moje z serca płynące podziękowania – dla każdej i każdego z Was za to, że wzięliście udział w tegorocznej wolnej elekcji oraz za to, że udzieliliście mi tak licznego poparcia, które sprawiło, że zostałem dwunastym Księciem Sarmacji. Dziękuję również wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli i nadal składają mi gratulacje czy wyrazili pod moim adresem słowa pełne ciepła oraz wsparcia – czy to publicznie czy kanałami prywatnymi, za wszystkie bardzo dziękuję.

Wczoraj w samo południe, w Pałacu Książęcym odbyła się uroczystość, na której podpisałem zarządzenie o organizacji mojego Dworu, a także wręczyłem akty nominacji wszystkim członkom tegoż Dworu, którzy stają się moimi najbliższymi współpracownikami. Z uwagi na awarię Dziennika Praw stosowne dokumenty zostaną opublikowane dzisiaj, po północy. Wyrażam swą aprobatę dla słów mojego czcigodnego poprzednika Księcia Seniora Piotra II Grzegorza, który uważał za bezcelowe mnożenie urzędów w niełatwej sytuacji demograficznej. Również i ja „stawiam na jakość, niż ilość” i dlatego na samym Dworze znajdują się tylko trzy stanowiska – Marszałek Dworu, Sekretarz Koronny i Herold Koronny.

Korzystając również z mądrego przykładu Jego Książęcej Wysokości Tomasza Ivo Hugona, zrezygnowałem z tworzenia różnych rad doradczych czy konsultacyjnych zrzeszających najważniejsze osoby w państwie. Nie jestem im przeciwny, jednakże bazując na moim doświadczeniu na dworach trzech władców, sądzę, że bardziej przypominają one sztuczny twór i nie są one niezbędne dla prawidłowego działania Dworu czy samego Księcia – ja sam natomiast utrzymuję regularny kontakt z przedstawicielami władz centralnych jak i samorządowych konsultując z nimi kłopotliwe kwestie.

Zmienia się również nieco sama formuła funkcjonowania Dworu. Po moich poprzednikach, którzy w sposób bardzo pieczołowity regulowali każde stanowisko, ja sprowadziłem każdą z funkcji – poza oczywiście urzędem Herolda – do jedynej roli jaką jest wykonywanie bieżących zadań zależnych od sytuacji, a zlecanych przeze mnie. Dokonałem również uproszczenia kwestii powoływania i odwoływania składu Dworu – niektórzy z byłych Książąt nadawali poszczególnym członkom, szczególnie Marszałkowi, pewien wpływ na kwestie personalne – ja z kolei postanowiłem, że te kwestie rozstrzygać będzie na podstawie własnej decyzji sam Książę. Owa formuła jest zdecydowanie prostsza; niektórzy powiedzą, że mało demokratyczna, lecz bardzo praktyczna, mająca istotny wpływ na jak najlepsze funkcjonowanie organu pomocniczego Księcia.

Pozwólcie zatem, że dokonam teraz oficjalnej prezentacji składu mojego Dworu:

ANTONI KACPER BURBON-CONTI – MARSZAŁEK DWORU
Wielmożny przybył do Sarmacji we wrześniu 2017 roku i dał się poznać jako pieczołowicie wykonujący swe obowiązki – a pełnił obowiązki ministerialne, kanclerskie czy asesorskie. Ponad to zaangażowany w sprawy społeczne, nie bojący się wypowiadać swego zdania. Wielmożny przyjął moją propozycję, po dosyć długich poszukiwaniach przeze mnie Marszałka i mam nadzieję, że będzie nam się, tak samo jak za pierwszym razem, owocnie współpracowało.

ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK – SEKRETARZ KORONNY
Dla Księstwa narodził się na początku 2017 roku – człowiek, którego niezwykle cenię za bezproblemową współpracę przy organizacji wielu wydarzeń; cenię go również za jego rady oraz chęć niesienia pomocy. Mam nadzieję, że teraz wesprze mnie jako sekretarz Księcia.

FATIMA HALIMA – SEKRETARZ KORONNY
Pani Fatima pojawiła się u nas stosunkowo niedawno, lecz jej wielka chęć budowy narracji – na której szczególnie mi zależy – sprawiła, że postanowiłem zaproponować jej urząd Sekretarza na mym Dworze. Propozycję tę przyjęła i mam nadzieję, że ochoczo teraz będzie budować narrację wokół Korony.

MAGNUM VON GRAUDENZ – HEROLD KORONNY
I na koniec „wisienka na torcie”; persona, której przedstawiać nie trzeba. Niezmiernie cieszę się, że Diuk przyjął propozycję zostania Heroldem – wszakże wykonał również mój herb oraz monogram, za które mu dziękuję. Teraz będzie nadzorował świat heraldyki w całym Księstwie – z resztą nie po raz pierwszy

Jeszcze raz bardzo dziękuję wyżej przedstawionym za to, że zechcieli przyjąć moją propozycję i w sposób szczególny wspierać mnie oraz ofiarować mi swój czas, abym mógł jak najlepiej służyć całemu Narodowi. Dziękuję także Jego Książęcej Wysokości Helwetykowi Romańskiemu za wykonanie tzw. "papierków urzędowych" na Forum Centralne dla moich współpracowników.

Przede mną i moim Dworem wiele zadań na najbliższy czas. Bez cienia wątpliwości bardzo wielkim wyzwaniem, które nas czeka jest uroczystość mojej koronacji. Pragnę oficjalnie poinformować, iż ta uroczystość zostanie połączona z obchodami 19. rocznicy powstania Księstwa Sarmacji i odbędzie się ona

29 MAJA, W SOBOTĘ
o godzinie 19:00

Na szczegóły tejże uroczystości przyjdzie czas, a zaproszenia zostaną rozesłane wkrótce. Jednak już teraz wszystkich Was zapraszam do wspólnego świętowania! Z uwagi na to, że będą to dwa święta, pozwolę sobie całość nazwać „giga świętem”. Sprawmy, wspólnie razem, aby to nasze świętowanie rozeszło się po całym mikroświecie – niech każdy dorzuci swoją cegiełkę do organizacji tego weekendu! Proszę Was o pomoc w przygotowaniach, bowiem sami nie damy rady – zapraszam wszystkich chętnych do kontaktu ze mną bądź członkami Dworu Książęcego.


Z wyrazami estymy
(—) Arkadiusz Maksymilian
Wasz Książę
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Jerzy Potocki, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
11 684,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr vel Bocian, Henryk Leszczyński, Ola Marcjan-Chojnacka, Michał Jerzy Potocki, Piotr de Zaym, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Albert Jan Maat von Hippogriff, Kuba Hogh-Sedrovski, Hans Bouboulina-á-la-Triste, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Federico, Henryk von Wattzau-Adertis, Prokrustes, Janusz Zabieraj, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Piotr Jankowski.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Bardzo dziękuję za powierzenie mi tej funkcji. Obiecuję dać z siebie wszystko. A pozostałym gratuluję :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Gratulacje i powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Powodzenia, a na koronacji z pewnością się zjawię.
Odpowiedz Permalink
Henryk von Wattzau-Adertis
@Fatima Gratuluję zostania Sekretarzem Koronnym. Nie spodziewałem się Ciebie na tym stanowisku.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Cieszę się, że połączono uroczystość rocznicową z koronacją. Słuszna i roztropna decyzja.
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
@Henryk Dziękuję. A widzisz.. niespodzianka :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Gratuluję i powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Gratulacje! Ciekawy dwór i odpowiednio dobrane kompetencje
Odpowiedz Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
Osobiście wraz z Radą Ministrów melduję gotowość do wsparcia wszystkich zaplanowanych uroczystości. Gratuluję nowo powołanym dworzanom Jego Książęcej Mości!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
No to KSZ już ruszają z pomocą w części wojskowej koronacji. Ma Jego Książęca Mość bardzo dobrze dobrany Dwór. Wiem co mówię to kolejna zmiana warty w Pałacu od kiedy jestem w KSZ.
Permalink
Tomasz Liberi
Gratulacje dla nowego Dworu :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.