Gildia Ziemiańska ogłasza nabór do Funduszu Szlachecko-Mieszczańskiego

Drodzy Sarmaci,

W ramach funkcji Wielkiego Mistrza Gildii Ziemiańskiej, ogłaszam nabór do Funduszu Szlachecko-Mieszczańskiego o charakterze inwestycyjnym. Naszym celem jest zebranie sumy 200 000 libertów na wspólny zakup akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu. Każdy udziałowiec w funduszu otrzyma potwierdzenie własności jego części i będzie otrzymywał należny procent z dywidendy co miesiąc. Dodatkowo, każdy udziałowiec o randze mistrza (inwestycja od 5000 libertów), będzie miał prawo zasiadać w Zgromadzeniu Udziałowców i głosować na dane decyzje inwestycyjne.

Ponadto, Gildia Ziemiańska oferuje swoje usługi w rozwijaniu lenn szlacheckich i posiadłości ziemskich. Przede wszystkim, jako sprawni zarządcy i ekonomowie, zadbamy o korzystne zbiory plonów, organizowanie prac wśród chłopów i drobno-mieszczańską przedsiębiorczość na terenie Księstwa.

Zapisy za pośrednictwem poczty konnej: Wielki Mistrz Konrad Woytowicz von Chamier-Gliszczyński

cvsR1S6O.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 812,00 lt
Ten artykuł lubią: Santiago Vilarte von Hippogriff, Piotr de Zaym, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Brunon Krasnodębski, Antoni Kacper Burbon-Conti, Jan Magov-Zaorski.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
-będą ściągane jakieś opłaty za zarządzanie? W realu zero opłat stosują generalnie tylko fundusze, które inwestują w bezpieczne papiery dłużne ;)
-jaka prognozowana stopa dywidendy?
Odpowiedz Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
@SantiVilarte Naszym celem, analizując wyniku finansowe spółek z ubiegłego kwartału, jest co najmniej 20%. Natomiast jeżeli chodzi o opłatę, to jest to wspólny gospodarczy czyn sarmacki, by stymulować obrót gotówki i rozwijać nasz kochany kraj. Jeden tytuł: pracę, drugi: uczciwość, trzeci: zdolności, czwarty: energię; tych tytułów dziś potrzebujemy, szlachetni Panowie. Trzeba zaprzęgnąć nasze ziemiaństwo do inwestycji handlowych!
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Ja bym proponował rozruszać nową giełdę która by miała więcej życia w sobie ;]
Np. Międzynarodową Giełdę Papierów Wartościowych w Bazylei.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ciekawa inicjatywa - ale tak na marginesie... Nabór może być do policji czy straży miejskiej. Fundusz raczej sprzedaje udziały - a to coś zupełnie innego niż nabór. Jeśli zdecydujemy się kupić udziały w dowolnym funduszu w realu, nie powiemy, że wzięliśmy udział w naborze. Przepraszam za te ględzenie, ale ciekawa inicjatywa powinna być też ładnie opisana ;)
Odpowiedz Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
Dopóki nikt nie weźmie udziału w "naborze", dopóty fundusz nie będzie istniał, po prawdzie
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@PiotrdeZaym Ależ JO Diuk musi nie lubić ów słowa "nabór" - któryś raz już przed oczami mi się przewija uwaga Diuka na ten temat. Słuszna zresztą. ;)

@corrado Jako że mam permanentny dług na GPW, którego nie planuję spłacać w najbliższym czasie, to teoretycznie jestem zainteresowany. Można prosić o zaprezentowanie umowy, która miałaby regulować warunki funduszu? :)
Odpowiedz Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
@Antoni oczywiście, prześlę Pocztą Konną
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@Antoni Jeśli wpisać do Google "nabór", to się pojawia SOP, CBA i straż pożarna. Także szkoły, przedszkola i żłobki. Po prostu dziwię się, że w Sarmacji do wszystkiego są "nabory" ;)))
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.