Od beniaminka do mistrza - Futbólfeaán Auterra wygrywa ligę!

Mamy to! Chociaż jeszcze nie dowierzam, oddycham już z ulgą, patrząc jak kapitan i filar drużyny Juliano Junior, unosi trofeum w górę. Puchar lśni w blasku reflektorów. Z sektorów zajmowanych przez kibiców w niebiesko-czerwonych szalikach pobrzmiewają radosne pieśni... Tak kończy się 38. sezon SLP, w którym mieliśmy grać o utrzymanie, a do końca biliśmy się o mistrzostwo. Po kapitalnym początku i trudnej końcówce osiągamy to, na co pracowaliśmy przez lata. Pierwsze trofeum trafiło do klubowej gabloty!

6Jl8X0tf.png

W drodze na szczyt

25 kwietnia 2015 (sezon 23.)
Klub funkcjonuje dopiero od pięciu dni, wówczas jeszcze pod nazwą FC Auterra. Zawodnicy w niebiesko-czerwonych strojach, nawiązujących do nadanego drużynie herbu, oczekują na pierwszy gwizdek. Pierwszy mecz drużyna zagra przeciwko Słonikom Sodomia. Wskoczyliśmy do rozgrywek w samej końcówce sezonu. Walczymy o utrzymanie, choć mamy na to niewielkie szanse. Myślimy raczej o wzmocnieniach i odbudowie w Niższej Klasie - najniższej dywizji SLP.
Mecz ze Słonikami zremisujemy bezbramkowo, a dwa tygodnie później pożegnamy się ze Średnią Klasą. W tym momencie jeszcze nie wiedzieliśmy, że w kolejnym sezonie zdominujemy rozgrywki Niższej Klasy i szybko wskoczymy na wyższy poziom, a już wkrótce zadebiutujemy z Ekstraklasie...

p1EUi9lR.png
Herb FC Auterra (2015-2017)

kwiecień 2017 (sezon 28.)
To nasz piąty sezon w rozgrywkach SLP i drugi pobyt w Ekstraklasie. Poprzedni zakończył się kompromitującą degradacją. Tym razem powróciliśmy silniejsi i szybko złapaliśmy wiatr w żagle. Mamy szansę na pierwszy w historii klubu sukces - możemy zakończyć sezon na podium! Udaje nam się to po kapitalnej końcówce rozgrywek i skromnym zwycięstwie z czerwoną latarnią ligi - FC Angstrem. Jest pierwszy sukces! Kończymy sezon na trzecim miejscu! To daje nam podwaliny do zbudowania mocnej marki, a przede wszystkim do odbudowania składu, który składa się już głównie z weteranów. Po zakończeniu rozgrywek ogłaszamy przebudowę składu i rebranding symboli klubowych. Drużyna otrzymuje nowy herb, stroje i nazwę - Futbólfeaán Auterra.


G1ZMEU1e.png
Herb Futbólfeaán Auterra (od 2017)

31 października 2020 (sezon 38.)
Nasz skład jest w zasadzie kompletny. Średnia cegieł w każdej formacji oscyluje w okolicach 14 cegieł. Wartość drużyny wynosi ok. 95 mln econ! Po siedmiu sezonach spędzonych na zapleczu Ekstraklasy, wracamy wreszcie do elity! Nasz cel to walka o utrzymanie, ale wiemy, że jeśli utrzymamy koncentrację i wysoką formę będzie nas stać na więcej. To z myślą o przyszłych sukcesach mozolnie budowałem drużynę, lecz w tym momencie jeszcze nie wiedziałem, że ten sukces jest już na wyciągnięcie ręki.
Piłkarze w niebiesko-czerwonych strojach ustawieni na boisku defensywnie. Na przeciw nich zawodnicy FC Bullace - faworyci tego meczu. Na trybunach Auterra Statastadion ogromna wrzawa. Wszyscy czekają na pierwszy gwizdek...

Q05kvh2n.jpg
Skład przed rozpoczęciem sezonu

Wszystko w naszych nogach

2 stycznia 2021 (sezon 38.)
Tamten mecz z FC Bullace wygraliśmy bardzo pewnie. Było to dla nas ogromne zaskoczenie, bo nie byliśmy faworytem. Jeszcze większa konsternacja zapanowała po dwóch kolejnych meczach, gdzie naszymi rywalami były Krasnoludy i FC Czarnolas - wicemistrz i mistrz SLP. Po trzech kolejkach nie tylko nie przegraliśmy, ale zdobyliśmy 7 na 9 możliwych punktów. Teraz, po dziesięciu kolejkach i kapitalnym dwumeczu z rewelacyjną Polonią Czarnolas, zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, z pięciopunktową przewagą nad wiceliderem! Już jest pięknie, ale jeszcze wszystko może się zdarzyć...

Kkll8WDg.png
Tabela na półmetku sezonu

13 lutego 2021 (sezon 38.)
Ten sezon to prawdziwy rollercoaster! Na początku rundy rewanżowej złapaliśmy zadyszkę i zaczęliśmy gubić punkty. Gdy już wydawało się, że rywale zaraz zepchną nas z ciepłego fotela lidera, przyszło przełamanie w meczach z Grabarnią i Beitarem, które sprawiły, że na trzy kolejki przed końcem mieliśmy sześć punktów przewagi! Niestety nadszedł ten nieszczęsny mecz z Czarnolasem, który podbudowany zdobyciem Pucharu SLP ruszył zaczął gonić podium. Porażka 0-3 obniżyła nasze morale i uszczupliła naszą przewagę punktową. Do końca jeszcze dwa mecze. Jeśli myślimy o sukcesie, nie możemy już przegrać!

8s7V6Iee.png
Koszulka domowa

27 lutego 2021 (sezon 38.)
FC Bullace było naszym rywalem na początku, jest nim i na końcu. Tym razem stawka jest już inna. Oni walczą o utrzymanie, a my o mistrzostwo! Musimy wygrać, inaczej w samej końcówce stracimy to, na co tak ciężko pracowaliśmy.
Cytuję:
Wszytko w naszych nogach, panowie! Wszystko zależy od nas!
Te słowa skierowałem do zawodników podczas przedmeczowej odprawy. Są zmotywowani i gotowi do walki! Zabrzmiał pierwszy gwizdek, rzucamy się do ataku! Po siedmiu minutach gry Leo Karlen, specjalista od strzałów z dystansu, ładuje piłkę po poprzeczkę! Otwieramy wynik meczu i już nie damy wydrzeć sobie prowadzenia! Oddycham z ulgą..

c56dCN44.png
Nie daliśmy szans rywalom walczącym o utrzymanie

28 lutego 2021, północ
Klubowy autokar z otwartym dachem rusza ulicami Auterry, przebijając się przez szpaler kibiców! Każdy chce zobaczyć swoich idoli, wznoszących puchar mistrzów SLP! Kapitan Juliano Junior otwiera szampana, ktoś odpala race! Zrobiliśmy to! Puchar stanie w naszej gablocie, ale zanim to się stanie zabawa potrwa do rana!

bwZq32d5.png
Feta na ulicach Auterry trwała do białego rana!

Z myślą o nowym sezonie
Kończący się sezon był jednym z najciekawszych, jakie pamiętam. Poziom ligi był bardzo wyrównany, a każdy mógł przegrać z każdym. Choć na pozycji lidera utrzymywaliśmy się od piątej kolejki do samego końca, także nam zdarzały się wahania formy. Kilka pechowych remisów i porażek sprawiło, że do ostatniej minuty drżeliśmy o końcowy wynik. Do samego końca nie było pewne, kto wygra ligę, kto będzie ostatnim spadkowiczem, a kto zakończy sezon na podium. Szczerze mówiąc jesteśmy mistrzem z prawdopodobnie najniższą sumą punktów w historii SLP, ale w świat idzie wynik, a nie styl. Z resztą w rywalizacji z tak świetnymi trenerami każdy wynik należy przyjmować z szacunkiem.
Tymczasem kończymy dopijać szampana i polerować medale, a od jutra ruszamy z przygotowaniami do kolejnego sezonu. Trzeba godnie bronić trofeum, a przy okazji może w końcu wykazać się w rozgrywkach pucharowych. Wszystko w naszych nogach!

(-) Daniel Saryoni
Dotacje
3 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian, Filip I Gryf, Henryk Leszczyński, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 370,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Henryk Leszczyński, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Michał Michaelus, Santiago Vilarte von Hippogriff, Robert Dąbski-Hans, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Gratuluję, super podsumowanie najważniejszych momentów w historii klubu.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Niesamowite chwile...
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
bez przesady z tym stylem, ffa miało najbardziej stabilną formę i nie spadło ze stolca liderzego!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Serdecznie gratuluję w pełni zasłużonego i co ważniejsze ciężko wywalczonego tytułu! Pogratulowałbym jeszcze na X11, ale jakoś nie mogę komentować Waszych notek...
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
No to - our duel will be legendary xD
Odpowiedz Permalink
A.J.G.C
Dobre podsumowanie i oczywiście gratulacje za tytuł
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Pozostaje mi tylko POGRATULOWAĆ ten sezon, należał do was. A Puchar jest tylko skromnym ukoronowaniem waszej ciężkiej Pracy. Warto też dodać że cieszy sukces Teutońskiego klubu :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.