[SOBOS] Rekordowa frekwencja! Co Sarmacji mówią o kulturze?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Kultura to ważny element państwowości. W warunkach wirtualnych jednak realizacja zadań w ramach tej dziedziny nie jest sprawą oczywistą i prostą. Celem przeprowadzonego badania była analiza jakości kulturalnej strony życia w Sarmacji i ocena niektórych dotychczas zrealizowanych inicjatyw. W badaniu wzięła udział rekordowa, jak dotąd, liczba Sarmatów; 34 osoby podzieliły się swoją opinią. Zapraszam do przyjrzenia się wynikom.

m6qI1gAm.png

Sarmaci średnio dobrze (3,3/5) oceniają poziom życia kulturalnego w KS. Zapytani o swój stosunek do kultury, wykazują średnio umiarkowany poziom zainteresowania; wśród nich 10 osób sygnalizuje swoją częstą aktywność.


S40K2x1q.png
Zapytaliśmy Sarmatów też o to, jakimi atrybutami charakteryzować powinna się inicjatywa, by była dla nich atrakcyjna. Najwięcej ankietowanych wskazuje na dobrą reklamę inicjatywy, duże zainteresowanie i konkurencja. Sarmaci ewidentnie lubią rywalizować w większym gronie, ważna jest też dla nich nagroda. Mniej istotne zdaje się być to, czy udział jest czasochłonny i czy wymaga nauki dodatkowych czynności. Owszem, Sarmaci woleliby poświęcić mniej czasu i nie musieć się uczyć nowych rzeczy, ale nie jest to dla nich najważniejsze - taki to ambitny naród!


KGu16H1C.png
Sarmaci ocenili również niektóre inicjatywy, które zorganizowane zostały ostatnimi czasy. Poproszeni zostali o ocenę wydarzeń w skali 1-5, gdzie 1 jest notą najniższą, 5 zaś najwyższą. Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych niewątpliwie, co mnie mocno cieszy, zdominował ranking. Wysoko oceniane są również: Turniej Szachowy, Złote Wędki, Sarmacka Mafia, czy też niedawne FOTy. Warto zwrócić uwagę na dużą ilość braków odpowiedzi przy niektórych inicjatywach, może to podkreślać potrzebę większego zasięgu reklamy.


Af4hG9oi.jpg

Następnym punktem ankiety było zbadanie, jaka forma aktywności Sarmatom wydaje się mieć największą rację bytu. Ankietowani mogli oddać głosy w skali 1-5, gdzie 5 oznacza inicjatywę mogącą mieć największy potencjał na zaistnienie, 1 zaś najmniejszy potencjał. Sarmaci oceniają, że największe szanse na sukces mają oddolne inicjatywy organizowane raz na rok. Może to być ważny czynnik predykcyjny, że Inicjatywa może się znudzić, spowszechnieć.


oy80c9EK.png
Na deser padło kilka niezależnych pytań. Pierwsze dotyczyło istnienia w KS kont fabularnych, służących wyłącznie do narracji. Większość ankietowanych nie uważa ich za złe, jednak dostrzega potrzebę stworzenia dodatkowych obostrzeń prawnych. Sarmacji zapytani o swój udział w wątkach fabularnych wskazują na swoje zaangażowanie.


ZpbIRIL0.png
Ważną kwestią w KS pozostaje tytulatura. Zdecydowana większość uważa potrzebę zwrócenia na te kwestie większą uwagę. Sarmaci uważają, że powinna obowiązywać przede wszystkim na forum, jak i podczas uroczystości. Co ważne, żaden z badanych nie chce, by tytulatura weszła na discord.
Serduszka
9 592,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Brunon Krasnodębski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Prokrustes, Joahim von Ribertrop von Sarm, Orjon Surma, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Piotr Jankowski, Severin Verwaltung-Esteladio, Heinz-Werner Grüner, Piotr vel Bocian, ramael, Adi Alatristé, Adam Jerzy Piastowski, Cillian Saerucaeg, Piotr de Zaym, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Prokrustes
To... losujemy jakieś nagrody ?
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Fajne podsumowanie.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Dobra robota. Na pewno trzeba przyłożyć większą wagę do informacji na temat inicjatyw kulturalnych.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.