Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 21.07.2020 r. o 22:15
Our Sound News 21/07/2020 nr. 2
Seria wydawnicza: Our Sound

B80dWY46.png
Wydanie nr. 2 z 21 lipca 2020 roku.

Sarmackie preselekcje bez rozstrzygnięcia - dodatkowa runda  rozszerzona formułą i mniejszą liczbą uczestników

Od 20 lipca na Forum Centralnym w dwóch tematach przygotowanych przez redaktora naczelnego "Kroniki" Krzysztofa Hansa van der Ice'a trwają pomowne głosowania mające wyłonić reprezentantów gospodarzy (czyli Księstwa Sarmacji) na dwunastą edycje Konkursu Piosenki Our Sound która to odbędzie się w Eldoracie we wrześniu oraz pierwszą edycje Konkursu Piosenki Junior Our Sound która to odbędzie się w okolicy grudnia w stolicy kraju, Grodzisku. Finał obu preselekcji planowany jest tym razem na 26 lipca a formularze do głosowania można znaleźć pod niniejszymi linkami:
Krajowe Eliminacje do XII Our Sound w Eldoracie - http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1068&t=30439
Krajowe Eliminacje do I Junior Our Sound w Grodzisku - http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1068&t=30445
Dodatkową rundę która to w obu wersjach preselekcji przybrała nazwę finału (poprzednia finalnie okazała się półfinałem) stworzono gdyż wcześniejsza faza w obu przypadkach zamiast rezultatu w postaci reprezentanta przyniosła remisy. Stąd organizator Krzysztof Hans van der Ice wprowadził dwie formy głosowania. Pierwszym pełniącym rolę televotingu jest ankieta zaś drugim stanowiącym głosowaniem jury jest pisanie w postach indywudualnych punktacji w skali od 1 do 8 oraz 10 i 12 punktów. Inspiracją jest tu lista przebojów TOP Slavonija prowadzona przez Ludwika Tomoviča. Przy okazji jak na pólfinały przystało pewna ilość piosenek odpadła z rywalizacji. Wyznacznikiem był próg liczby dwóch głosów - piosenki które miały ich zero lub jeden odpadały z rywalizacji i tak w dorosłych preselekcjach z 30 utworów zostało 17 zaś w dziecięcych z 18 utworów zostało ich tylko siedem
Oba finały preselekcji będą transmitowane na żywo 27 lipca w sarmackich preselekcjach i tak finał dziecięcych preselekcji  zostanie pokazany z Areny Sclavinia 20 lipca o godzinie 16:00 w publicznej RTS 2 i prywatnej Telewizji Korona. Z kolei finał dorosłych preselekcji na żywo tego samego dnia od 20:00 w RTS 1 i wspomnianej Telewizji Korona. W tym przypadku gospodarzem imprezy będzie Stadion Narodowy (tymczasowa nazwa obiektu) w Grodzisku.
Spójrzmy teraz (w momencie wydania numeru) jak obecnie wygląda sytuacja w obu preselekcjach.
YX0potVM.png
W dorosłych preselekcjach na tydzień przed zakończeniem preselekcji na prowadzenie ponownie wyszła Ava Max z popową piosenką "Kings & Queens" i liczbą 3 głosów. Zmiany jednak dotyczą jej rywala który na stan obecny ma tą sama liczbę punktów - tym razem jest do wokalista Rasmussen który to w swojej piosence "Higher Ground' postawił na połączenie popu z szantami i klimatem skandynawskim. Tuż za wspomnianą dwójką artystów jest sześciu innych ale to dopiero początek głosowania więc wszystko może się zmienić.
xN8qzK2d.png
W dziecięcych preselekcjach liczących już tylko 7 piosenek ponownie faworytką jest AniKa Dąbrowska z piosenką "Do Gwiazd" która to jako jedyna zebrała aż 27 procent głosów w ankiecie co w przeliczeniu daje 4 głosy. Tuż za nią z składającym się z 2 głosów trzynasto procentowym wynikiem są następujące propozycje:
Mila Moskov - Fire
Alexandros & Kalli - Tora Einai I Seira Mas
Emilija Donin - Svet u moim ocima
Lina Kuduzovič - Prva Ljubiezen
Nevena Bozovič - Pisi Mi
Z kolei na ostatnim miejscu jest obecnie piosenka "Oluja" Jany Mirkovič która zebrała obecnie tylko 7 procent czyli inaczej mówiąc 1 głos.
Pozostałe piosenki będące w tych preselekcjach mają zazwyczaj po 1 głosie a trzy piosenki ze stawki nie mają ani jednego.
Głosowania w obu preselekcjach tak jak wspomnieliśmy trwają do 26 lipca więc wszystko może się jeszcze zmienić. Dodajmy tutaj że obecnie tylko organizator przesłał swoją jurorską punktację.
Szybki rzut oka na zagranicę

Na koniec tak jak to miało miejsce drobne informacje dotyczące zagranicy.
Już wiemy że pierwszą piosenkę zgłosił Tarjaturunenat Tuolelenkki: https://www.youtube.com/watch?v=L5sQYUFGAc0
Do tej pory to niestety jedyny zgłoszony utwór a przypomnę że deadline na zgłoszenia to 4 sierpnia o godz. 20:20. Póki co sytuacja wygląda marnie. Cesarstwo Bizantyjskie dalej nie przesłało zgłoszenia mimo że ma piosenkę. RON ankietę dotyczącej swojej propozycji zakończy jutro a Rotria wczoraj zakończyła zgłoszenia do swoich skromnych preselekcji. O piosence też zaczyna też rozmyślać Dreamland, Monarchia Austro-Węgier czy  Związek Winkulii i Volkianu. Cesarstwo Norweglandu,Republika Bialenii, Palatynat Leocji, wspomniany Trizondal czy kilka mniejszych mikrinacji niestety śpią. Przykładowo Trizondal aktywnościowo od 22 dni jest nie żywy. Podobnie Norwegland. Czy sytuacja suę zmieni? O tym będziemy jeszcze informować.

Kilka słów koniec

To na tyle informacji na stan dzisiejszy. W razie pytań można pisać komentarze poniżej.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 500,00 lt
Ten artykuł lubią: BetelRigSun (Karol von Sarm), Filip I Gryf, Guedes de Lima, Juliette Altrimenti, Joahim von Ribertrop von Sarm.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.