Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 09.05.2020 r. o 01:59
RVT Hrabia Ruhnhoff zdobywcą Pucharu Sarmacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W środę odbył się drugi mecz finału jubileuszowej 35. edycji piłkarskiego Pucharu Sarmacji. Emocji nie brakowało, choć nie wszystkie miały źródło stricte sportowe.

Decydujące starcie między Hrabiami a Krasnoludami było powtórką finału sprzed czterech sezonów – wtedy piłkarze FKK wygrali dwumecz 1-0 i zdobyli swój trzeci puchar, który w kolejnym sezonie zdołali obronić. RVT z kolei obniżyło pucharowe loty, bo trzy kolejne edycje kończyli zaledwie w 1/8 finału. W drodze do spotkania finałowego Krasnoludy pokonały Beton Eldorat (w dwumeczu 4-2), Cocodrilos de Punta (4-2), Viennę FC (2-0) i zeszłosezonowych finalistów Synów Wandy (2-1). Telewizorki z kolei okazały się lepsze od Legii Lisendorff (5-1), Diuków Gideny (5-1), broniącego trofeum FC Czarnolas (3-1) i FF Auterra (3-1).

Pierwszy mecz derbów Teutonii rozegrano w Rantiochii na gorącej Łączce pod Wulkanem. Wysoka stawka miała przełożenie na taktykę obu trenerów — Krasnoludy Hannu Ullemarka wyszły co prawda w firmowym ustawieniu 442, ale z nakazem szukania okazji do kontrataku. Goście byli nawet bardziej powściągliwi, gdyż obok postawy wyczekującej trener Demollari postanowił wzmocnić obronę defensywną formacją 532. Tuż po rozpoczęciu Garaffa posłał długą piłkę w kierunku Dagounakisa, którego szarżę powstrzymał faulem obrońca gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Giacomo Gucci i szczęśliwym strzałem obok muru pokonał zaskoczonego Schultego. Tak szybka utrata gola zbiła mistrzów z pantałyku, a na domiar złego jeszczce w pierwszej połowie murawę musiał opuścić kontuzjowany pomocnik Torro. W tej sytuacji piłkarze z Ruhnhoffu uzyskali przewagę w drugiej linii, której jednak nie przekuli w kolejne bramki. Mimo to wygrana na wyjeździe stawiała Hrabiów w roli faworytów przed rewanżem.

1Y8o2qup.jpg
Niestety dla Krasnoludów, prawdę znalazło stare przysłowie, że nieszczęścią chodza trójkami. Nie dość, że kontuzja Torro okazała się na tyle groźna, że wykluczyła go z rewanżu, to jeszcze w ligowym meczu w Puncie równie poważnej kontuzji nabawił się kolejny pomocnik Hardie, a rezerwowy obrońca Braun musiał odbyć pauzę za żółte kartki. Szybko okazało się, że zdziesiątkowani rantiochczycy będą mieli kłopot ze sforsowaniem pięcioosobowej linii obrony przeciwnika. Serca kibiców licznie zgromadzonych na Ritterstadion zabiły mocniej w 36. minucie, kiedy zwichnięta kostka uniemożliwiła dalszą grę Garaffie. Nie miało to jednak większego wpływu na przebieg meczu. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji i wreszcie na pięć minut przed końcem Remigiusz Babkiewicz (rozgrywający 384 mecz [!] w błękitno-czarnych barwach) w zamieszaniu w polu karnym zdołał wpakować piłkę do siatki. Wynik nie uległ już zmianie i Hrabiowie zdobyli Puchar Sarmacji po raz trzeci w historii, jednocześnie zdejmując klątwę trzech przegranych finałów.

ZnnH1OH2.jpg
Koniec zmagań pucharowych nie oznacza jednak końca piłkarskich emocji w tym sezonie. Do końca ligi zostały jeszcze cztery kolejki, ale dzięki komfotowej przewadze już dzisiaj FC Czarnolas może zapewnić sobie tytuł mistrzowski.
Dotacje
7 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Joanna Izabela, Filip I Gryf, ramael, Henryk Leszczyński, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
15 059,00 lt
Ten artykuł lubią: Alexander Rose, Joahim von Ribertrop von Sarm, Joanna Izabela, Guedes de Lima, Albert Felimi-Liderski, Filip I Gryf, ramael, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Leszczyński, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Adam Jerzy Piastowski, Gotfryd Slavik de Ruth, Piotr vel Bocian, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Felix Polon von Sarm, Juliette Altrimenti, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Gratuluję!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Gratulacje dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Wielkie brawa! ;-)
Odpowiedz Permalink
ramael
Brawo, gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
tyle się zbierałem do napisania tego, że w końcu kol. demollari to uczynił.

dość powiedzieć, że było to starcie godne finału.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Szakunec :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Na ten moment czekali Kibice w Ruhnhoff z wielkim wyczekiwaniem. I oto się doczekali , jest to dla nas najszczęśliwszy dzień :)
Brawo Trenerze, Brawo Zespól
Permalink
Piotr vel Bocian
Gratuluję wygranej :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Jakoś władze Teutonii nie mogą docenić 3 miejsca Loardii, także starosarmata was... Gryzł.
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Pogratulować ;-)
Odpowiedz Permalink
Felix Polon von Sarm
Gratulacje! ♥
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Szkoda, że to nie Hasselandczycy (a może?)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.