O zmianach ustawy o finansach publicznych

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Mamy już nowego Kanclerza, Sejm zaczął procedować. Kanclerzem został markiz Adam Jerzy Piastowski - kandydat zgłoszony przez moją skromną osobę. Nie zdradzę zapewne więc wielkiej politycznej tajemnicy, jeśli powiem, że liczę na miejsce w formułującej się Radzie Ministrów. Startując w wyborach obiecałem Wam racjonalizację polityki fiskalnej i pieniężnej Księstwa Sarmacji. Nie są to sprawy proste i wymagają czasu. Nawet do wywrócenia stoliczka trzeba się przygotować, zwłaszcza że jest to zagadnienie ze styku legislatywy i egzekutywy.

Nie chcąc jednak marnować czasu i mając na względzie zaufanie, którym mnie obdarzyliście już dzisiaj złożyłem pierwszy, na razie kosmetyczny, projekt zmian. Rzeczona zmiana w istocie cofa zmianę poprzednią (podniesie podatku do 2,5%) oraz rozwiązuje bajzel prawny pozostawiony przez poprzedniego Kanclerza, który za właściwe uważał dokonywanie wykładni ustawy w drodze zarządzenia. Preferuję proste rozwiązania - jeżeli przepisu nie da się zastosować, to należy go po prostu zmienić.

Projekt jednocześnie rozwiązuje problem podatku do tej pory niepobranego (ustawę swego czasu ochoczo przegłosowano, ale nikt nawet nie zauważył, że nie została ona wdrożona) - zakłada odstąpienie od jego poboru w części należnej, ale dotychczas niepobranej (po raz kolejny stawiam na rozwiązanie proste). Zaległy podatek jest wprawdzie na chwilę obecną wymagalny, zakładam jednak, że Kanclerz nie będzie podejmował kroków zmierzających do jego poboru. Jednocześnie poprosiłem Panią Marszałek Sejmu o sprawne procedowanie ustawy.

Jeśli chodzi o moje dalsze plany z zakresu finansów i gospodarki - oczywiście w całości podtrzymuję program, z którym kandydowałem i zamierzam go w trwającej kadencji Sejmu realizować.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 228,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Felix Polon von Sarm, Guedes de Lima, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Eugeniusz Maat, Alexander Rose, Albert Jan Maat von Hippogriff, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Filip I Gryf, ramael, Severin Verwaltung-Esteladio, Konrad Jakub Arped-Friedman, Joahim von Ribertrop von Sarm, Timan Demollari.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
Aha, elita wymieniła się stanowiskami
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Mniejsze podatki! Mniejsze podatki!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.